Tájékoztató - Program a fiatalok foglalkoztatásának növelésére
Program a fiatalok foglalkoztatásának növelésére
2016. március 21. - Személyre szabott segítséget kapnak azok a fiatalok, akik bekapcsolódnak az Ifjúsági Garancia Rendszerbe. A program célja, hogy minél kevesebb időt töltsenek a fiatalok munkanélküliségben, inaktivitásban vagy tanulás nélkül.
A kormány az Ifjúsági Garancia Rendszert tekinti a fiatalok foglalkoztatását elősegítő elsődleges eszköznek – hangsúlyozta a programmal kapcsolatban Tarnai Richárd. A kormánymegbízott elmondta, hazánkban 2015. évben vezették be az Ifjúsági Garancia Rendszert, amelynek célja a fiatalok foglalkoztatásának növelése, a munkanélküliség csökkentése.
A program lényege, hogy a nem foglalkoztatott fiatalok minél kevesebb időt töltsenek munkanélküliségben, inaktivitásban vagy tanulás nélkül, valamint személyre szabott segítséget kapjanak a munkaerő-piaci helyzetük javításához.
A fiatalok számára országosan egységesen a járási hivatalok foglalkoztatási osztályai szolgálnak az Ifjúsági Garancia Rendszerébe való belépési pontként. Pest megyében a foglalkoztatási osztályok munkatársai meghatározott időn belül valamilyen konkrét lehetőség felajánlásával nyújtanak segítséget az elhelyezkedésre, képzésre.
A szakképzetlen fiatalok esetében a projekt elsősorban a gazdaság igényeinek megfelelő szakképesítés megszerzése, a szakképzett fiataloknál a munkatapasztalat megszerzésére, illetve az elhelyezkedésre helyezi a hangsúlyt.
A program többek között lehetővé teszi a fiatalok számára, hogy támogatott képzésben, támogatott foglalkoztatásban, vállalkozóvá válás támogatásában, munkába járás támogatásában, lakhatási támogatásban, elhelyezkedést elősegítő szolgáltatásokban részesüljön.
A program megyei részleteivel kapcsolatos további információt a Pest Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztályán lehet kérni, valamint a lakóhely helye szerint illetékes Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályának munkatársai is tudnak felvilágosítást nyújtani.
Az „Ifjúsági Garancia a Közép-magyarországi régióban” elnevezésű, VEKOP-8.2.1-15 kódszámú kiemelt projekt a Nemzetgazdasági Minisztérium irányítása alatt, az Európai Szociális Alap valamint a nemzeti társfinanszírozás támogatásával valósul meg.